Warning: file_put_contents(/var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/modules.js): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/library/Artx/Page.php on line 18
Rozhovory

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Rozhovor s novým trenérem benjamínků Jirkou „Píďou“ Poslušným

2017-09-09-U8-Mnichovice-2Není nic příjemnějšího, než přinést rozhovor s novou trenérskou posilou a to, že se jedná o bývalého úspěšného mnichovického hokejistu Jirku Poslušného, zvaného „Píďa“, to je samozřejmě radost pak dvojnásobná.

Jirko, já už tě pamatuji jako hráče mužstva hrajícího o příslušnost v extralize, či později spíše mužstva bojujícího o svoji existenci (Mnichovice muži), ale vy jste byla ve své době dobrá parta a zatápěli jste těm nejlepším mužstvům v soutěži…..  

Číst dál...

Rozhovor s Tomášem Babickým - novým šéf trenérem mládeže

16511880715 517b2bff8d zTak jako všechna média v tomto období řeší v různých sportovních odvětvích mezisezonní přestupové „bomby“, jednou takovou se můžeme pochlubit letos i my! Novým (sportovním vedoucím) šéf trenérem mládeže našeho oddílu se od září stává Tomáš Babický! Bývalý úspěšný reprezentant, reprezentační trenér několika věkových kategorií a v neposlední řadě dlouholetý trenér u nás nejúspěšnějšího mužstva mužů, pražské Slavie.

Číst dál...

Rozhovor s kondičním trenérem přípravky a žen Václavem Hodoušem

2017-02-25-U11Poprvé jsem se dověděl o jeho existenci, když mi děti po jednom z tréninků řekly, že byl na tréninku nějaký cizí pán, takový „svalovec“ a pomáhal Markétě (Matějovské) s trénováním a hlavně posilováním. V první chvíli jsem se trochu zalekl, protože v tomto věku dětí se dá způsobit mnoho škod. Nicméně, když jsem pak viděl Vaška, tak se ten se ten „svalovec“ jmenuje, poprvé na lavičce při vedení utkání a slyšel ho pak v šatně při odborném rozboru utkání, tak všechny mé obavy zmizely.
Jelikož se zatím věnuje pouze mužstvu přípravky a částečně mužstvu žen, myslím si, že by bylo určitě užitečné, aby se vám všem představil.

Číst dál...

Hraje celá rodina, aneb čtyři sourozenci dobývají svět pozemního hokeje!

PazitkoviBára hraje za naše ženy, za dorost Pragy, kromě toho je členkou mládežnických reprezentačních výběrů, Vojta chytá za dorost, za muže a kromě toho je členem reprezentačních výběrů, Terezka chytá za mladší žákyně a Verča hraje za mladší žákyně a kromě toho vypomáhá příležitostně přípravce! A o kom že je vlastně řeč? Zasvěcení už určitě vědí, samozřejmě o čtyřech sourozencích Pažitkových!

 

Číst dál...

Rozhovor s Markétou Matějovskou

2016-05-21-U11-Mnichovice-A-divky-mNovou tváří v našem minitýmu starajícím se o malé pozemní hokejisty je Markéta Matějovská. Přestože u své přípravky působí už někdy od listopadu, dostávám stále otázky, kdo to vlastně je? Proto jsem se rozhodl, že ji trochu představím, respektive ji nechám, aby se představila při malém povídání.

Když jsem zpracovával naší minikroniku, narážel jsem v článcích i v kronikách na tvé jméno v souvislosti s úspěšným žactvem, dorostem a dokonce i reprezentací. Ovšem od určitého období Markéta Matějovská nikde! Jak se stalo, že ses nám takhle zatoulala?

Číst dál...

Rozhovor s Miroslavem Vodenkou

dorost hokej 1985S ohledem na polohu jeho domu, by se dalo říct, že musí mít pozemní hokej téměř povinný !
Ano, dnes si budeme povídat nejen naším sousedem u hřiště, ale především trenérem a funkcionářem nejen oddílu, ale i celé tělovýchovné jednoty, Mirkem Vodenkou.  

Číst dál...

Rozhovor s Jakubem Žvejkalem

2016-01-09-U7-U9-HagiborAč je v týmu trenérů mládeže mnichovického hokeje služebně jeden z nejmladších, vzal si na sebe úkol z těch nejtěžších: trénovat ty nejmenší! Řeč je o Jakubovi Žvejkalovi, kterému jsem položil několik otázek, převážně k dnešnímu tématu.

Číst dál...

Rozhovor s Lenkou Fouskovou

Zeny-2006Pokud potkáte někde v Mnichovicích, nebo v jejich okolí, běhající mladou ženu vzezření ještě mladší dívky, s velkou pravděpodobností se jedná o Lenku Fouskovou. Hráčku mužstva žen, bývalou reprezentantku a třeba i trenérku mládeže. Právě s touto jednou z nejúspěšnějších našich pozemních hokejistech jsem se sešel v předvánoční atmosféře, abych jí „vyzpovídal“, jak je to s ní a našim hokejem.

Číst dál...

Rozhovor s Petrem Doležalem

Petr-dolezalJak jsem již před časem slíbil, sešel jsem se opět s Petrem Doležalem, abychom si tentokrát povídali o něm a především o něm a pozemním hokeji v Mnichovicích.

Petře, já už tě znám pouze jako pilného funkcionáře tělovýchovné jednoty a jako zaměstnance pozemně hokejového svazu, který mně stále zásobuje nějakými informacemi a formuláři, ale ty jsi kromě jiného také hrál za Mnichovice. Když jsem se ovšem díval do záznamů, tak si skončil poměrně v mladém věku, proč ?

Číst dál...

Rozhovor s panem Špringrem mladším (80.léta)

1986-Muzi-memorial-ant-SantorclaJak jsme v jednom z předešlých čísel slíbili, přinášíme rozhovor s panem Karlem Špringrem mladším, velkou osobností nejen mnichovického, ale určitě národního pozemního hokeje zejména let osmdesátých minulého století.

Číst dál...

Rozhovor s panem Vladimírem Santorclem

Jak jsem před časem slíbil, vracíme se druhou částí k rozhovoru s panem Vladimírem Santorclem, tentokrát věnované především jeho hráčské kariéře.

Ptát se ve vašem případě jak jste se dostal k hokeji asi nemá cenu, ale spíš se zeptám jestli vás tatínek do hokeje musel nutit, jestli vám do něj mluvil?
Nijak zvlášť mi do hokeje nemluvil a do tréninku mně rozhodně nutit nemusel, já jsem trénoval rád.  Z mládí si pamatuji, že mi maminka chtěla jako trest několikrát zakázat hokej, ale táta vždy rozhodl, že musím dostat jiný trest, hokej se jako trest používat nesměl !      

Kromě tatínka, byl vaším dlouholetým spoluhráčem v mnichovické obraně bratr Antonín, který byl o něco starší

Bratr byl o šest let starší….

Číst dál...

Rozhovor s panem Petrem Doležalem o jeho tatínkovi

Turnaj-840-let-1974Vážení přátelé, zatím vždy jsme si povídali s nějakým bývalým úspěšným hokejistou, nebo na některého vzpomínali. Dnešní rozhovor je však v tomto směru tak trochu výjimkou. Tentokrát budeme vzpomínat na člověka, který pozemní hokej nikdy nehrál, ale pro mnichovický sport a zejména pro pozemní hokej udělal, jako málokdo. Budeme vzpomínat na PhMr Doležala, dlouholetého funkcionáře a předsedu oddílu a s kým jiným zavzpomínat, než se synem Petrem.

Číst dál...

Rozhovor s panem Vladimírem Santorclem o jeho tatínkovi

60-leta--Dalším důkazem , že pozemní hokej může být „nakažlivý“ je po Špringrových, o kterých jsme si povídali minule, rodina Santorclova. Vždyť její členové tvořili jádro našeho ligového mužstva po několik desetiletí. Měl jsem tu možnost se sejít a nejen o mnichovickém hokeji si popovídat s panem Vladimírem Santorclem. S ohledem na to, že si v tomto čísle povídáme o padesátých a šedesátých letech začali jsme samozřejmě u jeho tatínka, u pana Antonína Santorcla staršího.

Číst dál...

Rozhovor s panem Karlem Špringrem o Karlu Špringerovi starším

EgyptJestli máme v Mnichovicích nějaký rod, který zanechal v pozemním hokeji svoji nesmazatelnou stopu, pak je to určitě rod Špringrů. U vzniku oddílu byl pan Karel starší, více než významným pokračovatelem byl syn Karel, kterého následovaly vnučky Jana s Petrou a v současnosti na hřišti šíří dobré jméno našeho sportu pravnoučata Kristýna a Matěj Šplíchalovi. Pan Karel starší nás už bohužel před několika lety navždy opustil, ale sešel jsem se s jeho synem, aby na svého tatínka zavzpomínal a tím i přiblížil období, o kterém si v tomto čísle povídáme. Nedalo mi to, abych se na úvod nezeptal, jak se tatínek k hokeji dostal:

Číst dál...

Rozhovor s panem Antonínem Marečkem

SAM 7614Ač se to zdá přímo nemožné a od založení pozemního hokeje v Mnichovicích uplynulo téměř 75let, máme to velké štěstí, tu velkou možnost, položit několik otázek člověku nejpovolanějšímu, člověku, který byl u toho! Ano řeč je o panu Marečkovi, kterého jsme si dovolili navštívit v jeho stylové „chaloupce“ nad náměstím a kde jsme mu při pití dobrého čaje položili několik otázek.

Číst dál...