Warning: file_put_contents(/var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/modules.js): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/library/Artx/Page.php on line 18
Kronika 10 – současnost

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Kronika 10 – současnost

2015-05-16-Turnaj-pripravek-MnichoviceVážení přátelé, pravidelní a občasní čtenáři naší minikroniky,

Dnešním a posledním obdobím je současnost a snad i trochu budoucnost pozemního hokeje v Mnichovicích. Volba nápoje je tentokrát jednoznačná, nalijme si čistého vína!

 

Oblastí, o kterých se musím zmínit je několik a začal bych asi tou nejdůležitější a snad i optimistickou. Jedná se o členskou základnu. Náš oddíl momentálně čítá více jak 100 aktivních členů a to je číslo, které v naší 75leté historii patří spíše k těm vyšším. Z hlediska budoucnosti je důležité, že cca 2/3 z tohoto čísla tvoří mládež! Bohužel mezi některými kategoriemi jsou až propastné „díry“. Vždyť za našim úspěšným dorostem jsou až mladší žáci jejichž věkový průměr je cca 10let . To je ovšem důsledek slabších ročníků a asi i částečně špatné práce s mládeží v určitém období. Špatná situace je v ženské složce, kde za stávajícím mužstvem žen je již jen několik osamocených „bojovnic“, které se musejí prát v chlapeckých soutěžích.    
Pokud jde o materiálně technické zabezpečení, ani zde na tom nejsme nejhůř. Především zásluhou Města Mnichovice disponujeme tím základním jako je hřiště s „umělkou“ a především dobré zázemí v podobě skoro nových kabin, které nám může leckterý oddíl závidět. Zásadní problém ovšem nastává v zimním období, kdy malá tělocvična při ZŠ nedovoluje plnohodnotný trénink a stále se tenčící hodiny pronájmu haly v Kostelci bohužel nejsou dostačující. V této souvislosti je nutné podotknout, že paradoxně naše výsledky v halách jsou někdy lepší než venku.
Poslední a zásadní složkou dobře fungujícího oddílu je personální zabezpečení. V tomto směru můžeme pouze zamáčknout slzu, když se dočteme ve starých kronikách, jak každé mužstvo mělo své dva trenéry a vedoucího, který se o něj staral. Je až tragikomické, že počet trenérů a funkcionářů starajících se o takto velký oddíl by se dal spočítat na prstech obou rukou. O to více je nutné vyzvednout práci těchto „obětavců“, kteří leckdy obětuji svůj veškerý volný čas pro oddíl, pro ostatní. Co bych ovšem neměl zapomenout zmínit, jsou rodiče našich malých hokejistů. Nejsem sice žádným pamětníkem, ale ze všech stran slyším, že tak dobrá parta rodičů zde nikdy nefungovala a ze svých zkušeností to mohu jen potvrdit. Je radost slyšet a vidět, že jejich přátelství a kamarádství zdaleka nekončí jen hokejem.    

Takže, když bych všechny faktory shrnul. Máme dobrý základ k dalšímu fungování a doufejme, že nadšení všech, od nejmenších hráčů, přes dospělé , trenéry, funkcionáře, ale až třeba po rodiče nás posune zase o kousek víš a bude platit Mnichovice = dobrý pozemní hokej !  

Jelikož se jedná o poslední díl naší minikroniky musím poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na jejím vytvoření. Jmenovitě musím zmínit Petra Doležala, Pepu Slavíčka, Mirka Vodenku a moji ženu Veroniku.  

A na úplný závěr bych se chtěl omluvit všem, kteří nebyli v našich řádkách zmíněni, ač jejich význam a přínos pro náš hokej pozemní byl takový, že by si to zasloužili. Věřte, že tomu nebylo úmyslně!

H.V.