Warning: file_put_contents(/var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/modules.js): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/library/Artx/Page.php on line 18
Kronika č.9 – Mládež

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Kronika č.9 – Mládež

Dorost-1990Vážení příznivci naší malé kroniky, jsem moc rád, že vás mohu přivítat u dalšího pokračování, které je tentokrát věnováno mládeži v mnichovickém pozemním hokeji. Abychom byli trochu výchovní, opustil bych tentokrát alkoholické nápoje a nalil si něco málo z poblíž stojící láhve coly a hurá na to.

 

První zmínku o mužstvu mládeže nalezneme již dva roky po založení oddílu a to v roce 1943. Kdy, jak kronika pravý, bylo oficiálně do soutěže přihlášeno mužstvo dorostu pod vedením, nám již z minulých čísel známého Karla Špringra staršího. Koncem let 40tých pak je založeno i mužstvo žáků, které si údajně nevedlo vůbec špatně. Od těchto let se pohybují v různých věkových kategoriích naši mladí zástupci, a kdybych měl zmínit všechny úspěchy, které naše děti zaznamenaly, bylo by to hned na několik čísel, ale zkusím zachytit alespoň ty největší.

 První historický úspěch se podařil v roce 1951 našemu dorostu ještě v bandy hokeji, když se po výhrách nad Hostivaří, Náklem a Žilinou ve finálové skupině stal mistrem republiky. Stejný úspěch, ale již ve hře s 11ti hráči se podařil zopakovat hned dvakrát a to v letech 1959 a 1960.

V 60tých a v začátku let 70tých sklidili nejvíce úspěchů pro změnu žáci. V roce 1966, se stali ještě neoficiálními mistry republiky v turnaji hraném na Vyšehradě. V roce 1969 pak po vítězství v MV Praha obsadili 2. místo ve finálovém turnaji a na samý vrchol se jim podařilo dostat o dva roky později, kdy se stali oficiálním mistrem republiky.

Léta  80tá byla poměrně úspěšná pro dorost, kterému se téměř pravidelně dařilo vyhrávat MV Praha, ovšem postup do nejvyšší soutěže byl pro ně začarovaný a to až do roku 1989, kdy se to konečně podařilo.

Pro náš oddíl byl podstatný i rok 1986, kdy byla založena poprvé i tak zvaná přípravka, tedy mužstvo pro děti v rozmezí 8-10let.

Historicky nejúspěšnější pak pro naši mládež byla pak jednoznačně 90tá léta. Nejvíce úspěchů zaznamenala mužstva čerstvě obnovených děvčat. V letech 1994 a 1995 to byly mistrovské tituly mladší dorostenky a o rok později pak dorostenky starší. Pozadu však nezůstali ani chlapci, kteří v roce 1997 dokázali vyhrát kategorii starších žáků. Závěr tisíciletí pak ještě doplnila halovým titulem opět děvčata starších dorostenek v roce 1999.

Po roce 2000 svůj titul mistra republiky získala přípravka děvčat a o několik let později i přípravka chlapců.

Poslední kdo mohl z našich „borců“ zvedat nad hlavu pohár za vítězství, bylo mužstvo starších žáků, které v loňském roce vyhrálo halové mistrovství ČR.

K těmto všem úspěchům je nutné přidat nepočitatelné množství dalších medailových umístění v mnoha kategoriích.

Z dnešního hlediska musím ovšem podotknout, že velkým úspěchem je jen samotné obsazení jakékoliv věkové kategorie a za to musí patřit náš velký dík všem trenérům, vedoucím družstev, kteří se u těchto mužstev za dlouhá desetiletí vystřídali.

A co nás čeká příště? Povídání poslední: Současnost a budoucnost aneb přežijeme?

H.V.