Warning: file_put_contents(/var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/modules.js): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/library/Artx/Page.php on line 18
Kronika č.7 – V novém tisíciletí

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Kronika č.7 – V novém tisíciletí

kabiny celkov pohledVážení přátelé hokeje pozemního, pamětníci,
Jsem moc rád, že vás mohu přivítat u dalšího pokračování naší minikroniky. Dnes si povíme něco o období zcela nedávném a to o letech 2001 až 2015. Jelikož se nacházíme v čase předvánočním, myslím si, že tím pravým nápojem k dnešnímu povídání by mohl být vánoční punč, takže skleničku k ruce a jdeme na to.

 

Na úvod nutno říci, že dnes to bude víc o budování a zušlechťování našeho „svatostánku“ a méně o výsledcích, kterými ovšem začneme.

 

Mužstvo mužů svádělo po celé dotčené období převážně souboje o bytí a nebytí v nejvyšší soutěži s výjimkou roku 2010, kdy se naše mužstvo dostalo až do finální části soutěže, kde ovšem obsadilo nepopulární čtvrté místo. Naopak špatně skončil rok 2004, kdy byla nejvyšší soutěž zúžena na šest mužstev a našim hokejistům se do této šestky nepodařilo proniknout. Posledním sestupem skončila i sezona, kterou máme ještě v čerstvé paměti a to 2014/2015. Budiž nám ovšem povzbuzením, že naše účinkování v nižší soutěži nemělo nikdy dlouhého trvání a v následujícím roce se odehrával vždy návrat zpět, tak snad i nyní….        

Výsledkovou radost nám ovšem činily jiné kategorie. Především to bylo družstvo žen, které se hned dvakrát dostalo do finále celostátní halové soutěže (2004 a 2005) a posledním velkým výsledkem je titul halového mistra republiky starších žáků z roku 2015.

zasedakaZ hlediska provozního byla asi nejdůležitějším počinem výstavba nových kabin, která proběhla v roce 2007. Nový zděný objekt, který i nyní využíváme s „fotbalem“ byl vybudován v místě starého „Tesko baráku“ nákladem cca.5milionů Kč. Nezanedbatelná byla ovšem i u nás tak běžná brigádnická pomoc a to zejména při demolici starého objektu a prací okolo nového objektu. Pro naše účinkování v nejvyšších soutěžích byla nutná i výměna staré „umělky“ za novou, která proběhla v roce 2011 za podstatné finanční pomoci Města Mnichovice. Ta původní již byla daleko za svou životností a položení nové trávy pro nás znamenalo a znamená dobrý základ rozvoje našeho sportu do budoucnosti.

Pro ty, kteří doufali, že rokem 2015 naše malá kronika zmizí z těchto stránek, mám špatnou zprávu a pro druhý tábor, doufám že ten početnější, mám zprávu dobrou, nekončíme! V dalších číslech se ještě podíváme na ženy (myšleno hokejistky!), na mládež a v poslední kronice si povíme něco o současnosti a snad i něco málo o budoucnosti.      

H.V.