Warning: file_put_contents(/var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/modules.js): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/library/Artx/Page.php on line 18
Kronika č.6 – Ústup ze slávy

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Kronika č.6 – Ústup ze slávy

Budovni-hristeVážení čtenáři naší minikroniky, jsem moc rád, že po krátké přestávce vás mohu přivítat u dalšího mapování historie mnichovického pozemního hokeje. Tentokrát se projdeme druhou polovinou let 80tých a léty 90tými. Jelikož to bude dnes i trochu „husté“, jak by řekli mladí, tak si rychle uvařte kávičku a jdeme na to !

 

Výše zmíněné období znamenalo pro náš mužský hokej jednoznačně ústup ze slávy. Boj o medaile se proměnil na boj o udržení v nejvyšší soutěži. Ten se dařil až do roku 1991, kdy naše Budovni-hriste-2mužstvo opustilo po téměř 40 letech nejvyšší soutěž. V tomto místě mi to nedá, abych necitoval krátce kroniku z onoho roku, kde se mluví o příčině sestupu „ Přestárlý kádr, špatná herní disciplína a absolutní nedostatek střelců branek jsou jen některé z důvodů slabých výkonů našeho mužstva v I.lize“. Lidé znalí poměrů v našem pozemním hokeji by si snad mohli myslet, že je to citát z letošního jara! To bychom ovšem přeskočili příliš důležitých událostí a tak se raději vraťme do roku 1992, kdy se našemu omlazenému mužstvu podařil hned návrat do nejvyšší soutěže. Až do konce dnes mapovaného období se mu pak podařilo i příslušnost v nejvyšší soutěži udržet.

Opravdu pozitivní událostí bylo obnovení ženské části našeho oddílu. Stalo se tak v roce 1990, po dlouhých 32 letech! Po nesmělých a ne zcela úspěšných začátcích mužstva mladších a později i starších dorostenek, kdy za nás nastupovala děvčata bez sebemenších zkušeností z mladších věkových kategoriích, jsme začali po několika letech slavit velké úspěchy s novou generací děvčat a první úspěchy a tituly v mládežnických kategoriích ( mladší a později i starší dorostenky) na sebe nenechaly dlouho čekat. To si ovšem nechme na samostatné číslo naší minikroniky, které bude věnované právě ženám v našem hokeji.

Tučným písmem pak určitě budou zapsány v našem oddíle léta 1998 a 1999, kdy došlo za ohromné podpory veřejnosti a to nejen morální, ke zbudování nového hřiště s „umělkou“. Vždyť velká část z celkového rozpočtu 2,5milionu byla kryta výnosem z akce „Kupte si kus umělé trávy“, což byla vlastně dárcovská akce mnichovických občanů. O tom, že hráči, trenéři i příznivci přispěli i silou svých paží pak svědčí i rozsáhlá dobová fotodokumentace. Odměnou všem, pak byl začátek roku 2000, kdy naše mužstvo jako 3. v republice začalo hrát svá domácí utkání na umělé trávě.       cesta-60-let