Warning: file_put_contents(/var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/modules.js): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/library/Artx/Page.php on line 18
Kronika č. 5 - a opět úspěchy....

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Kronika č. 5 - a opět úspěchy....

Kronika-1964-1980-2Vážení přátelé, 
jsem moc rád, že vás mohu opět (již popáté!) přivítat u několika řádek věnovaným mnichovickému pozemnímu hokeji v cyklu zvaném „minikronika“. Dnes si něco povíme o závěru let sedmdesátých a o první polovině dekády následující.
Jelikož se jedná o období pro nás určitě úspěšné, tak snad abstinenti odpustí, doporučuji něco ostřejšího (rozhodně nemám na mysli žiletky).     


Jestli naše mužské mužstvo mělo od dob titulů z padesátých let silnou hráčskou generaci je to právě toto období. Hráči jako Karel Špringer mladší, či Vladimír Santorcl patřili nejen k pilířům našeho mužstva, ale často jsme mohli číst jejich jména i na soupisce reprezentace. Tomu samozřejmě odpovídali i výsledky. Velice úspěšný pro nás byl zejména rok 1978, kdy se nám po dlouhých 15ti letech podařilo vybojovat 2.místo (pouze 1 bod za Slávií) a výše jmenovaný Karel Špringer se stal s 23 brankami králem střelců soutěže! V dalších letech nám bylo pak souzené třetí místo, které jsme do roku 1985 obsadili hned čtyřikrát. Za zmínku stojí i halový titul mistra ČR z roku 1981.
Že se nejednalo o úspěchy náhodné, potvrdili naši hráči i na zahraničních zájezdech. V roce 1983 se jim podařilo obsadit ve Francii 6. místo na turnaji, kterého se zúčastnilo 40 mužstev ze šesti hokejově vyspělých zemí. Ještě větším úspěchem pak skončila účast na Středozemním poháru na Sicílii v roce 1985, kde obsadili dokonce 2.místo !
Z naše hlediska významným počinem pak bylo v roce 1980 pořádání 1.ročníku memoriálu na počest tragicky zesnulého Antonína Santorcla na našem hřišti, čímž vznikla tradice dobře obsazených turnajů často s mezinárodní účastí.                      
Přímo historické může být pro náš areál pak datum 13.10.1979, kdy bylo u nás sehráno první utkání na trávě (do té doby se hrálo samozřejmě na škváře). Tímto dnem se dovršilo 5ti leté úsilí v rámci kterého bylo provedeno odvodnění plochy, vybudování opěrných teras, zábradlí, osazení žlabů, vybudování oplocení a samozřejmě to nejdůležitější, zatravnění plochy. Za tuto práci jsme byli v letech následujících pak odměněni, kromě dobrých výsledků našich mužstev, i řadou mezinárodních utkání, které se u nás sehráli. Mimo jiné to bylo utkání žen v roce 1980 ČSR – NSR a v roce 1982 hned dvě utkání reprezentací ČSR a NDR (2:3 a 0:3).
Zrušením mantinelů  v roce 1981 (jako pozůstatku lední hokeje) mohlo pak dojít k vybudování regulérní tréninkové plochy v zadní části areálu (místo naší stávající „umělky“).

Jan Veverka