Warning: file_put_contents(/var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/modules.js): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/library/Artx/Page.php on line 18
Kronika č. 4 – doba bramborová

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Kronika č. 4 – doba bramborová

 Muzi-1978Vážení přátelé pozemního hokeje, vy všichni, co si chcete trochu zavzpomínat, opět si vás dovoluji pozvat do časů minulých a s hokejkou na pozemní hokej zmapovat několik let minulosti skoro dávné. Tentokrát nás čeká druhá polovina let šedesátých a léta sedmdesátá.

Jelikož léto nabírá těch správných obrátek, navrhuji, aby jste si tentokrát namíchali nějaký osvěžující koktejl, pohodlně se usadili do stínu a hurá na to.

 

Druhá polovina šedesátých let by se u nás mohla klidně nazývat dobou „bramborovou“ a to se vůbec nepohybuji v zemědělství. Posuďte sami, umístění našich mužů v ligové soutěži: 1966- 4. místo, 1967- 4. místo, 1968- 4. místo a po dvou 5. místech v letech 1969 a 1970, pro změnu 1971 - 4. místo! Další léta už jsou pestřejší a to ať pozitivněji (1974 – 3. místo), tak bohužel i negativněji (1973- 7. místo). Výsledkově nejúspěšnějším našim mužstvem bylo v tomto období jednoznačně mužstvo žáků, které se stalo v roce 1966 ještě neoficiálním mistrem a pak v roce 1971 mistrem oficiálním.

Co se týká pozemního hokeje na republikové úrovni nejpodstatnější událostí bylo určitě oficiální ukončení soutěží české speciality „bandy“ hokeje, tedy hokeje o 7 hráčích na malém hřišti s oboustranně plochou hokejkou, ke kterému došlo po sezoně 1967/1968.  

Z našeho pohledu asi nejsmutnější událostí je nejprve omezení v roce 1975 a následně úplný zánik v roce příštím ledního hokeje v našem městě. Příčin bylo několik, především to byly teplé zimy, které nedovolily využívat domácí prostředí (v posledním období se využívala umělá hrací plocha ve Velkých Popovicích) , ale i malý zájem hráčů, trenérů i funkcionářů prát se s nepřízní.

Podstatnou zprávou je i ukončení aktivní činnosti u klubu Jardy Strejčka, který byl jak již víme z minulých kronik, zakladatelem, trenérem a především pak dlouholetým předsedou oddílu. Jeho práce pro klub trvala neskutečných 32 let.    

Jelikož nás čeká na jaře významné jubileum, ke kterému vzniká i tato „minikronika“, dovolil bych se zmínit, jak slavili naši předchůdci 30. výročí vzniku v roce 1970 (12. 9.). Program byl samozřejmě převážně pozemně hokejový. Dopoledne svá utkání sehrála mužstva žáků a dorostenců. V 11 hodin byla zahájena výstava v nové zasedací místnosti. Ve 14 hodin sehrála utkání stará garda (s Hostivaří 1:1), odpoledne pak proběhla slavnostní schůze s přivítáním hostů a den byl večer pak zakončen taneční pouťovou zábavou v sále u Urbanů.

Poslední o čem bychom se měli zmínit, je vybudování kabin kopané v letech 1971-1973, které v pozdějších letech budou využívané i pozemními hokejisty a v jejich místě pak zcela nedávno vyrostly stávající zděné kabiny.              

Jan Veverka

Popis fotografie:

Turnaj 1. – 2. 6. 1974 k 840 let od založení Mnichovic
Stojící zleva: Karel Špringer, Antonín Santorcl ml., Antonín Santorcl st., Petr Červ, Bohumil Čelikovský, Anatol Babor, Václav Konrád, Jindřich Škvor,
Klečící Václav Lacina, Petr Doležal, Jaromír Kučera, Vlasta Leder, Josef Konrád