Warning: file_put_contents(/var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/modules.js): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/library/Artx/Page.php on line 18
Kronika č. 3 - Mnichovice jedou do světa

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Kronika č. 3 - Mnichovice jedou do světa

FotografieVážení přátelé pozemního hokeje, pamětníci,
Je mi ctí, že vás mohu přivítat již potřetí při mapování historie pozemního hokeje v Mnichovicích.
Dnes, kdy si povíme něco o přelomu padesátých a šedesátých let, to sice již nebude na „bublinky“ jako minule, ale rozhodně nebude na místě ani „smuteční“černá káva a tak bych vám doporučil snad skleničku bílého vína a jdeme na to.

 

Jarni-pripava-1968Na začátku bychom si mohli říct něco o výsledcích. Tituly v soutěži mužů, o kterých, jsme si psali minule, se již neopakovali a bohužel, jak asi všichni víte, opakovat se nebudou ani v dalších obdobích. Nicméně, co bychom nyní dali za třetí místa (1957, 58 a 59) a dokonce za druhá místa (1960 a 63). Zajímavostí je, že v roce 1962 došlo k zásadní úpravě soutěže, přešlo se na systém podzim-jaro, tak jak jej známe i ze současnosti. Velkou radost v těchto letech nám dělal především dorost, který se stal dokonce v roce 1959 mistrem a v dalším roce titul dokázal zopakovat a stal se tak velkým příslibem pro budoucnost. Ze závěru padesátých let pak máme i první oficiální záznamy o výsledcích žáků. Smutnou zprávu přinesl rok 1959, kdy zanikl na dlouhá a dlouhá léta oddíl žen.

Úplnou novinkou, se kterou se setkáváme, v tomto období a budeme i v dalších číslech, jsou zájezdy do zahraničí a mezinárodní utkání. Úplně první zájezd byl uspořádán do Polska, kde naším soupeřem bylo 15.8. 1957 mužstvo Gniezna a výsledek ? Remiza 2:2! Právě tento soupeř byl náš nejčastější i v následujících letech, ať již se jednalo o zájezdy, nebo jsme ho vítali u nás, či se s ním potkávali na neutrálním hřišti. Významná událost, z této oblasti se odehrála v roce 1965, kdy naši muži vyrazili na „západ“. Konkrétně pak do NSR na akci v Bad Homburgu, kde se zúčastnili turnaje za účasti klubů Maďarska, Holandska, Anglie a domácích Němců. A „západe“ div se, v turnaji jsme zvítězili.  

Poslední, o čem se musíme také zmínit, jsou záležitosti „budovatelské“! Jak již jsem se zmiňoval v minulém čísle, již v poválečném období vznikaly první plány na jakýsi sportovní areál. Teprve však mezi lety 1959 a 1964 došlo k vybudování nového hřiště na kopanou a pozemní hokej. Zároveň bylo vybudováno kluziště s mantinely, které v létě sloužilo i pro pozemní hokej v soutěžích s menším počtem hráčů. No a konečně mezi lety 1964 až 1966 byla postavená zděná kabina pro hokejový oddíl. Aby nedošlo k omylu, nejedná se o budovu, kterou nyní využíváme, její doba teprve nadejde a mi si o ní povíme, až nastane ten správný čas.    

Jan Veverka
Hriste-1961

Popis fotografie:

Mezinárodní utkání 196?

Zleva: Fridrych Jiří, Šmejkal Jiří, Novák Antonín, Konrád Josef, Škvor František, Lacina Václav, Škvor Jindřich, Barták Josef, Kučera Jiří, Ondráček Josef, Santorcl Antonín, Doskočil Václav st. (mezinárodní rozhodčí z Mnichovic)

Jarní přípava na hřiěti v Mnichovicích 1968

Mnichovické hřiště 1961