Warning: file_put_contents(/var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/modules.js): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/library/Artx/Page.php on line 18
Starší žáci dobyli Berlín

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Starší žáci dobyli Berlín

2019-04-28-U14-Nemecko2Naši starší žáci (U14) si vedli na výbornou na turnaji v Berlíně pořádaném mužstvem CfL.  Kluci přesvědčivě ovládli celý turnaj s bilancí čtyř vítězství a skórem 27:0!!! Zaslouženě si tak odvezli vítěznou trofej, respekt svých soupeřů a pořadatelů, kteří je obratem hned pozvali k dalšímu ročníku. 

 

 2019-04-28-U14-Nemecko1Po více jak roční pauze se zúčastnilo naše mužstvo turnaje v zahraničí. Konkrétně se jednalo o turnaj v Berlíně a o naše starší žáky (v Německu kategorie U14). Turnaj sice neměl příliš početné obsazení, po třech mužstvech v chlapecké i dívčí kategorii, ale pro nás se jednalo o konfrontaci s "neznámem" a tak na klucích bylo znát velké natěšení. Tomu také odpovídala hra i výsledek hned prvního utkání, když jsme v sobotu v popoledních hodinách "zdemolovali" soupeře z mužstva HC Mannheimer a to výsledkem 9:0. Mužstvo od začátku předvádělo rychlý kombinační hokej, který soupeře jednoznačně zaskočil. Odměnou bylo nejen rychle se měnící skóre, ale i zoufalý soupeř, který se omezil pouze na bránění. Konečný výsledek naprosto odpovídal dění na hřišti. Odpoledne nás pak čekal domácí soupeř CfL Berlín, který se zcela jednoznačně neponaučil z našeho prvního utkání a snažil se s námi hrát otevřenou partii. Výsledkem sice bylo i několik náznaků šancí soupeře, Šimon si připsal i první zákroky na turnaji, ale konečný výsledek 11:0 byl nemilosrdný.
Na nedělní odvety se však oba soupeři připravili velice zodpovědně. Snad i tušili, že naše večerka byla po návštěvě berlínských památek velice pozdě, každopádně to na hřišti vypadalo jinak. Kluci z Manhaimeru na nás hned od začátku vytáhli osobní obranu a nám to přinášelo menší, či větší koplikace. Sice jsme měli územní převahu, jako v sobotu, ale do šancí jsme se již nedostávali tak lehce. V prvním poločase se nám podařilo sice třikrát prosadit, ale v tom druhém jsme vyšli střelecky již naprázdno. Takže 3:0. Obdobné bylo i utkání s domácím mužstvem, kdy soupeř ještě přidal tvrdost a to někdy i za hranou, o čemž svědčí i několikeré použití lékárničky. Naštěstí vše vždy vyřešil chladící spray. Utkání dohrávané v poněkud nervózní atmosféře, zejména ze strany domácích borců, nakonec skončilo výsledkem 4:0.
Odměnou nám byl pak pohár za první místo a tak trochu i poněkud rozladěný domácí soupeř, který měl velké problémy porážku zkousnout......
Nemá cenu rozebírat jednotlivé výkony kluků, pro všechny určitě platí, že hráli s vysokým nasazením a s chutí, což soupeři plně okusili. To, že jejich kvalita převyšovala soupeře, bylo jasné z výsledků. V sobotu vše bylo o něco málo lepší, ale to lze s ohledem na únavu i na to, že jsme nastoupili proti stejným soupeřům, naprosto pochopit.
Jinak turnaj rozhodně nepřevyšoval svojí úrovní turnaje tuzemské. Areál byl sice velice útulný, kvalitní byla i vodní tráva, na které se hrálo, ale zájem pořadatelů o nás byl téměř nulový a turnaj neměl s ohledem na minimální návštěvnost (kromě našich fanoušků pár Mannheimerských) žádnou atmosféru. A tak si pozvání k účasti na dalším ročníku turmaje, který jsme od pořadatelů obdrželi, asi pořádně rozmyslíme.
H.V.