Warning: file_put_contents(/var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/modules.js): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/hokej.mnichovice.cz/templates/junior_hokej_mnichovice_2015_11/library/Artx/Page.php on line 18
Lékařské prohlídky

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Naši partneři

Mnichovice-nove
HOSS


DEcathlon
Bonavita-logoperi
gefco
oresi
Tonino Lamborghini espresso logo ern

Činnost mládeže oddílu je podporována dotací z MŠMT.
logo msmt

 

 TOPlist

 

 

Lékařské prohlídky

Stetoskop1Preventivní sportovní prohlídky mají posoudit zdravotní způsobilost ke sportu a odhalit tak potenciální rizika poškození zdraví vlivem sportovní aktivity či odhalit skrytá oslabení, která by mohla tyto rizika při sportování zvýšit.

 Na základě vyhlášky  č. 391/2013 Sb. o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu  a s ohledem na ustanovení  §2900 občanského zákoníku, které stanoví, že každý je povinen počínat si tak, aby nedošlo k nedůvodné újmě na svobodě, životě, zdraví nebo vlastnictví (tzv. obecná povinnost předcházet škodám).

Byly pro sezónu 2014/2015 stanoveny povinné lékařské prohlídky a to pro kategorie:


Benjamíni U9, přípravka U11 a pladší žáci U13
- prohlídky u obvodního pediatra (formulář, ke stažení zde
Starší žáci U15 - na specializovaném oddělení (seznam lékařů najdete zde). Před návštěvou specializovaného vyšetření, nutno vzít sebou registrační průkaz (možno vyzvednout u trenéra), kde odborný lekář potvrdí na starně 5, zdravotní způsobilost.
Ceny prohlídek ve FN Motol

Potvrzenou lékařskou prohlídku je potřeba odevzdat do 30. září 2014. 

Náklady na shora uvedené lékařské prohlídky nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Podle § 15 odst. 14 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, se ze zdravotního pojištění nehradí mj. vyšetření, prohlídky a jiné výkony provedené v osobním zájmu a na žádost fyzických osob nebo v zájmu a na žádost právnických osob, jejichž cílem není zachovat nebo zlepšit zdravotní stav pojištěnce. Každý sportovec je tedy povinen si lékařskou prohlídkou hradit z vlastních zdrojů.

Ovšem některé zdravotní pojišťony náklady mohou hradit či na ně přispívat, proto se případně u své zdravotní pojišťovny informujte.